BudujemyDomyPasywne.pl - Domy i budynki pasywne
Budujemy Domy Pasywne - telefon ekobud@ekobud.com.pl Budujemy Domy Pasywne - telefon56 465 83 62
PIERWSZY W REGIONIE WIELORODZINNY BUDYNEK PASYWNY W BYDGOSZCZYW Bydgoszczy przy ul. Bernarda Śliwińskiego, za naszą zasługą, powstał pierwszy w regionie wielorodzinny budynek pasywny.

Inwestycja została zrealizowana w naszej autorskiej, opatentowanej technologii typu „EKOBUD” przeznaczonej do realizacji budynków pasywnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, wielokondygnacyjnych. Opiera się ona na systemie izolacyjnych, bazujących na płytach styropianowych, szalunków traconych dla wykonania monolitycznych elementów konstrukcyjnych spełniających wysokie standardy budownictwa pasywnego. Zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i wentylacji w budynku jest prawie zerowe dzięki zapewnieniu doskonałej izolacyjności i dużej bezwładności cieplnej. Utrzymanie świeżego powietrza przez cały rok zrealizowane zostało dzięki odpowiedniej szczelności budynku oraz zastosowaniu wysokiej jakości wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Istotną cechą technologii typu „EKOBUD” jest eliminowanie występowania mostków termicznych, które mogą być przyczyną m.in. niekontrolowanej utraty ciepła. System wykonania fundamentów i ścian budynku umożliwia uzyskanie w jednym procesie pełnego układu materiałowego przegrody, z zachowaniem ciągłości izolacji cieplnej dzięki czemu powstawanie mostków termicznych jest wyeliminowane.

Wielorodzinny budynek pasywny przy ul. Bernarda Śliwińskiego w Bydgoszczy ma prostą, zwartą bryłę, stanowiącą charakterystyczne i korzystne rozwiązanie w budownictwie pasywnym. W pięciokondygnacyjnym budynku jednoklatkowym zaprojektowano 35 mieszkań o powierzchni od 31 do 63 m2 z przynależnym tarasem lub balkonem. Dużą korzyścią i ułatwieniem dla mieszkańców jest nowoczesna winda. Pod budynkiem usytuowanych jest 10 miejsc postojowych oraz komórki lokatorskie, natomiast na zewnątrz budynku znajduje się 35 miejsc postojowych dla pojazdów mieszkańców. Dodatkowym atutem dla mieszkańców bloku jest lokalizacja budynku w atrakcyjnej okolicy, z dala od zgiełku przy jednoczesnej bliskości centrum miasta.Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny strzałka do góry


Skontaktuj się z nami

Wybierz dom, który będzie inwestycją. Oszczędzaj na ogrzewaniu, ciesz się świeżym powietrzem i stałą temperaturą przez cały rok. Wybierz dom pasywny.
Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń aby umówić się na spotkanie. Zapraszamy do kontaktu.

strzałka do góry